iCloud ve iTunes ile iPhone Yedekleme Rehberi

Cihazınızı kaybettiniz, lavaboya düşürdünüz, veya yeni bir iOS güncellemesinden sonra değerli fotoğraflarınız ve verilerinizin kaybolduğunu fark ettiniz. İşte bu tip durumlarla karşılaşmamak için sık sık yedekleme alışkanlığınıza girmek faydalı olacaktır.

iPhone verilerinizi yedeklemenin iki kolay yolu var: iCloud veya iTunes

İşte, mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, rehberinizi veya verilerinizi kaybetmemek için iPhone Yedekleme Rehberi…

iCloud ile Yedekleme

1. iCloud yedekleme işlemini başlatmak için cihazınızın bir Wi-Fi şebekesine bağlı olduğundan emin olun.

2. Ayarlar’a gidin, isminizin üzerine tıklayın ve iCloud öğesine dokunun. (IOS 10.2’yi veya daha önceki bir sürümünü kullanıyorsanız Ayarlar’a gidin ve daha sonra aşağı kaydırın ve iCloud’a dokunun.)


3. iCloud Yedekleme’ye tıklayın (eğer iOS 10.2 veya daha önceki bir sürümünüz varsa, sadece “Yedekle” demeniz gerekir. Yedekleme’yi açın.)

4. Son olarak, “Şimdi Yedekle” düğmesini tıklayın.

ÖNEMLİ: iCloud cihazınızı otomatik olarak yedekleyebilir. Bunun için önce yukarıdaki adımları izleyerek iCloud Yedekleme’nin açık olduğundan emin olun. Cihazınızın Wi-Fi’ye bağlı bir güç kaynağına takılması gerekecek ve ekran kilitlenecek. Otomatik yedeklemeler yapmak için iCloud’da yeterli alana da ihtiyacınız olacak. Apple, kullanıcılara ücretsiz olarak 5 GB iCloud depolama alanı sunmaktadır, ancak ağır veri kullanıcıları için bu yeterli olmayabilir. Daha fazla depolamaya ihtiyacınız varsa, ayda 0,99 dolarlık planlarla satın alabilirsiniz.

iTunes ile Yedekleme

1. iTunes’u açın ve cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.

2. Ekranınızda, şifrenizi isteyen veya “Bu Bilgisayara Güven” mesajı içeren bir bölüm görünmelidir. Verilen adımları izleyin.


3. Cihazınız iTunes’da görüntülendiğinde seçin. Sağlık ve Aktivite verileri gibi bazı kişisel verileri yedeklemek için, şifreleme işlemi yapmalısınız. Bunu yapmak için, “Şifrele” yedek kutusunu seçin ve bir şifre oluşturun.

4. Verilerinizi şifrelemeniz gerekmiyorsa, “Şimdi Yedekle” yi tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir